- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6ZH18PA)
Specifications
| Battery | 2-cell, 47.36 Wh Li-ion |
| Camera | 720p HD camera |
| Card Reader | 1 microSD, Supports SD, SDHC, SDXC. |
| Chipset | Chipset is integrated with processor |
| Dimensions | 30.6 x 20.8 x 1.89 cm |
| Display | 11.6" diagonal HD IPS BrightView LED-backlit touch screen (1366 x 768) |
| Extra | |
| Graphics | Intel® UHD Graphics 600 |
| LAN | |
| Memory | 8 GB LPDDR4-3733 SDRAM |
| Optical Drive | |
| OS | Chrome OS™ 64 |
| Ports | 2 USB 3.1 Type-C™ (Charge and video support, data transfer, power delivery); 1 USB 3.1 Gen 1 (charging); 1 Stereo headphone/microphone combo jack |
| Processor | Intel® Celeron® N4100 with Intel® UHD Graphics 600 (1.1 GHz base frequency, up to 2.4 GHz burst frequency, 4 MB cache, 4 cores) |
| Product Family | HP |
| Screen Size | 11.6" diagonal HD IPS BrightView LED-backlit touch screen (1366 x 768) |
| Storage Capacity | 64 GB eMMC |
| Storage Type | 64 GB eMMC |
| Touch | Yes |
| Warranty | 1 year standard parts and labor limited warranty (1-1-0), depending on country (upgrades available). 1 year limited warranty on primary battery. |
| Warranty Upgrade Options | |
| Weight | Starting at 1.33 kg |
| Wireless | Intel® Dual Band Wireless-AC 9560 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Combo, non-vPro |
| SKU | 6ZH18PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4E4PT
$2,937.00 $3,584.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M7PT
$2,767.00 $3,298.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91





