- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(9EK76PA)
Specifications
| Accessory | |
| Camera | |
| Card Reader | |
| Chipset | Chipset is integrated with processor |
| Dimensions | 14.93 x 14.93 x 4 cm |
| Drive Bay | |
| Expansion Slot | One 3-in-1 SD card reader |
| Form Factor | Chromebox |
| Front I/O | 1 headphone/microphone combo; 2 USB 3.0; 1 3-in-1 SD card reader |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Intel® HD Graphics 610 |
| LAN | Integrated Realtek RTL8151GH-CG GbE LOM |
| Memory | 4 GB DDR4-2400 SDRAM (1 x 4 GB) |
| Operating System | Chrome OS™ with Chrome Enterprise Upgrade |
| Optical Drive | |
| Power Supply | HP Smart 65 W EM External AC power adapter |
| Processor | Intel® Celeron® 3867U with Intel® HD Graphics 610 (1.8 GHz base frequency, 2 MB cache, 2 cores) |
| Product Family | HP |
| Rear I/O | 1 HDMI; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 USB 3.0; 1 USB Type-C™; 2 USB 2.0 |
| Storage Capacity | 32 GB SATA SSD |
| Storage Type | 32 GB SATA SSD |
| Warranty | 1 year (1-1-0) limited warranty and service offering includes 1 year of parts and labor. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
| Weight | 0.79 kg |
| Wireless | Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 802.11ac (2x2) and Bluetooth® 4.2 Combo, non-vPro |
| SKU | 9EK76PA |
| Barcode # | 195161499111 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





