Don't pay: $3,299.00
$3,050.00
SAVE $249.00 (8%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP EliteOne 870 G9 27-Inch All-in-One Business Desktop PC
The HP EliteOne 870 G9 is a premium all-in-one desktop designed for modern professional environments that demand performance and a clean workspace.
With its large 27-inch display and integrated business-class hardware, it delivers an efficient and reliable computing experience for enterprise offices.
Key Features
- All-in-one desktop with integrated components
- Large 27-inch display for enhanced productivity
- Business-focused Elite series design
- Space-saving solution for professional workspaces
- Designed for enterprise and corporate environments
Technical Specifications
- Display: 27-inch
- Form factor: All-in-One desktop
- SKU: A41K8PT
(A41K8PT)
| Name | Value |
|---|---|
| Dimensions | 61.4 x 24.7 x 59.95 cm |
| Drive Bay | |
| Ethernet | N/A |
| Front/Rear Ports | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (DisplayPort 1.4); 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI-in 1.4; 1 dual-mode DisplayPort 1.4; 1 RJ-45 |
| Mouse / Trackpad | N/A |
| Card Reader | 4-in-1 media card reader |
| LAN | Intel® I219-LM PCIe® GbE NIC |
| Power Supply | Internal |
| Storage | N/A |
| Colour | N/A |
| Graphics | Intel® UHD Graphics 770 |
| Processor | Intel® Core i7-14700 (up to 5.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 33 MB L3 cache, 16 cores, 28 threads) |
| Product Family | HP |
| Storage Capacity | 512 GB PCIe® NVMe SSD |
| Weight | 8.41 kg |
| Form Factor | AIO |
| Keyboard | N/A |
| Memory | 16 GB DDR5-4800 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Warranty | 3 Year Next Business Day Onsite |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Expansion Slot | 1 M.2 2230 slot for WLAN and Bluetooth®? combo. 3 M.2 2280 for NVMe SSD for storage one attached to CPU PCIe Gen 4.0 and two attached to PCH PCIe Gen 3.0 |
| Optical Drive | via optional external drive |
| Storage Type | 512 GB PCIe® NVMe SSD |
| CPU & GPU |
N/A
|
| SKU | 783545 |
| MPN | A41K8PT |
| Brand | Hewlett Packard |
| Product Condition | Brand New/Unused |
| Desktop Type | All-In-One PCs |
| Stock Availability | Available for Shipping |
| Product Use | General |
| Warranty Period | 3 Years Onsite Warranty |
| Warranty Contact | https://www.hp.com/ |
| SKU | A41K8PT |
| Brand | HP |
Manufacturer Warranty : 3 years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





