- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CB542A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CB542A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 125A |
| Product Name | 125A (CB542A) Yellow Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 1400 Pages |
| Yield Type | Standard |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP Color LaserJet Printers: |
| Device Supported | Printer |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | CB542A |
| Barcode # | 808736839198 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.004070000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





