- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(C6065A)
Miscellaneous
| Additional Information | For white and light-colored fabric. |
| Compatibility | HP color Inkjet printers - not for use with laser printers or HP Deskjet 1200c and 1600c printers. |
General Information
| Product Type | Iron-on Transfer Paper |
| Manufacturer Part Number | C6065A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Iron-on Transfer |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information | Return to HP - Unit Replacement |
| Limited Warranty | 90 Day |
Product Information
| Brightness | 91 |
| Print Technology | Inkjet |
| Sheet Size | 210 mm x 297 mm |
| Sheet Standard | A4 |
| Sheet Thickness | 0.15 mm |
| SKU | C6065A |
| Barcode # | 88698591413 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





