- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #645A Magenta Toner C9733A
HP COLOR LASERJET 5500,HP COLOR LASERJET 5550
12,000 pages
Magenta
(C9733A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | C9733A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 645A |
| Product Name | 645A (C9733A) Magenta Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 12000 Pages |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
HP Color LaserJet Printers: |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 20% |
| Post-consumer-waste% | 20% |
| Assembly Required | No |
| SKU | C9733A |
| Barcode # | 88698445433 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.1400kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.021600000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





