- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
RAID 930-8i 2GB Flash PCIe 12Gb Adapter
(7Y37A01084)
Memory
| Cache Memory | 2 GB |
Technical Information
| Host Interface | PCI Express 3.0 x8 |
| RAID Levels | 6 |
| 50 | |
| JBOD | |
| 60 | |
| 5 | |
| 0 | |
| 1 | |
| 10 | |
| Controller Type | 12Gb/s SAS |
| RAID Supported | Yes |
| Data Backup Type | Flash Backed Cache |
Physical Characteristics
| Form Factor | Plug-in Card |
Interfaces/Ports
| Total Number of SAS Ports | 8 |
| SAS Connector Details | 2 x SFF-8643 |
Miscellaneous
| Platform Supported | Linux |
| PC |
General Information
| Product Type | SAS Controller |
| Manufacturer Part Number | 7Y37A01084 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | 930-8i |
| Product Name | ThinkSystem RAID 930-8i 2GB Flash PCIe 12Gb Adapter |
| Product Series | 930 |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 7Y37A01084 |
| Barcode # | 889488433452 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.001200000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





