- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ACC LOM 10Gb 2-port SFP+
(7ZT7A00546)
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP+ |
Media & Performance
| Media Type Supported | Optical Fiber |
Network & Communication
| Network Technology | 10GBase-X |
General Information
| Product Type | 10Gigabit Ethernet Card |
| Manufacturer Part Number | 7ZT7A00546 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkSystem 10Gb 2-port SFP+ LOM |
| Brand Name | Lenovo |
Physical Characteristics
| Form Factor | Plug-in Card |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Interfaces/Ports
| Host Interface | PCI Express |
| Total Number of Ports | 2 |
Miscellaneous
| Device Supported | Server |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| SKU | 7ZT7A00546 |
| Barcode # | 889488438600 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





