- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ACC LOM 1Gb 2-port RJ45
(7ZT7A00544)
Media & Performance
| Media Type Supported | Twisted Pair |
General Information
| Product Type | Gigabit Ethernet Card |
| Manufacturer Part Number | 7ZT7A00544 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkSystem 1Gb 2-Port RJ45 LOM |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Device Supported | Server |
Network & Communication
| Network Technology | 1000Base-T |
Physical Characteristics
| Form Factor | Plug-in Card |
Interfaces/Ports
| Host Interface | PCI |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Total Number of Ports | 2 |
| SKU | 7ZT7A00544 |
| Barcode # | 889488438587 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.3400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.001200000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





