Don't pay: $553.00
$505.00
SAVE $48.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(941-000126)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Gaming Steering Wheel |
| Gaming Pedal | |
| Manufacturer Part Number | 941-000126 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G920 |
| Product Name | G920 Driving Force Racing Wheel For Xbox One And PC |
| Product Line | Driving Force |
| Brand Name | Logitech |
Technical Information
| Buttons & Controls |
|
| Platform Supported | Xbox One |
| PC | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Force Feedback | Yes |
| SKU | 941-000126 |
| Barcode # | 97855114716 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 7.6500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.322m |
| Shipping Length | 0.437m |
| Shipping Cubic | 0.042215000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





