Don't pay: $215.00
$199.00
SAVE $16.00 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G512 Carbon RGB Mechanical Gaming Keyboard - GX Brown Tactile Switches - Full Sized Gaming Keyboard (100%) - LightSync RGB Lighting - Anodized Aluminium Build - Connection Type: USB 2.0 - USB Passthrough Port (USB 2.0) - Full Function Keys - Dedicated Gaming Features - 920-009354 - 2 Years Limited Warranty
Logitech G512 CARBON LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard with GX Brown switches
(920-009354)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
Miscellaneous
| Platform Supported | Windows |
| PC | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Keyboard/Keypad
| Localization | English |
| Keyboard/Keypad Features | Non-slip |
| RGB Lighting | |
| Full-size Keyboard | |
| USB Extension Port | |
| LED Indicator | |
| Customizable Backlighting | |
| LIGHTSYNC | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Mechanical |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.13 kg |
| Keyboard/Keypad Height | 35.50 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 445 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 132 mm |
| Product Color | Carbon |
General Information
| Product Type | Gaming Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-009354 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G512 |
| Product Name | G512 Lightsync RGB Mechanical Gaming Keyboard |
| Product Series | G |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 920-009354 |
| Barcode # | 97855151728 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.470m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





