- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard - GL Clicky Switches - Low Profile Design - Ultra Thin (22mm Total Height) - LIGHTSYNC RGB Per Key Lighting - 5-Dedicated G-Keys - Full-Sized Gaming Keyboard - Dedicated Media Keys (with Edgeless Volume Wheel) - USB Connection (1.8 Metre Cable) - 3 Onboard Profiles (2 Lighting Modes) - Aluminium Alloy Top Plate - 920-009224 - 2 Years Limited Warranty
Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard - GL Clicky
(920-009224)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Dimensions | |
| Interface | USB 2.0 |
| Mouse Bundle | NO |
| Operating System | Windows® 7 or later, macOS® X 10.11 or later • (Optional) Internet access for Logitech G HUB Software1 |
| Series | G815 |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 years |
| Weight |
| SKU | 920-009224 |
| Barcode # | 97855149091 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.6800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





