Don't pay: $40.00
$35.00
SAVE $5.00 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Kensington Pro Fit USB Washable Keyboard - 104 Keys - Black (64407)
PRO FIT USB WASHABLE KEYBOARD
Features
(64407)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 793.8 g |
| Keyboard/Keypad Height | 25.40 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 450.85 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 171.45 mm |
| Product Color | Black |
Keyboard/Keypad
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Washable |
| Anti-bacterial | |
| Water Proof | |
| Soft-touch Keys | |
| Spill Resistant | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 64407 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Model | 64407 |
| Product Name | Pro Fit 64407 Washable Keyboard |
| Product Line | Pro Fit |
| Brand Name | Kensington |
| SKU | 64407 |
| Barcode # | 85896644071 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.470m |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





