- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair K65 White RGB Mini Mechanical Gaming Keyboard - Cherry MX Speed - Switch Type: Cherry MX Speed - Keycaps: Double-Shot PBT - Form Factor: 60% (61 Keys) - Polling Rate: Up to 8000Hz with AXON - Programmable Keys: Yes - Lighting: RGB - Connectivity: Wired - Cable: Detachable Braided USB-A 3.1 - Onboard Memory - Full Key NKRO Rollover with 100% Anti-Ghosting - CH-9194114-NA
(CH-9194114-NA)
Specifications
| Battery Type | USB 3.0 Type-A |
| Connectivity | USB 3.0 Type-A |
| Dimensions | 294(L) x 105(W) x 44(H) mm |
| Interface | USB 3.0 Type-A |
| Mouse Bundle | None |
| Operating System | |
| Series | K65 RGB MINI |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 0.58 kg |
| Backlight | Individually lit and per-key programmable |
| Brightness Key | Yes, FN shortcuts |
| Color | White |
| Form Factor | 60% |
| iCUE (Software) | Supported in Windows 10 and macOS 10.15 |
| Keycaps | PBT double-shot, 1.5mm thick, backlight compatible |
| Keyswitches | CHERRY MX SPEED, mechanical, 45g actuation force, 1.2mm actuation distance |
| LED Color | RGB, 16.8 million colors |
| Matrix | Full key rollover (NKRO) with 100% anti-ghosting |
| Media Keys | Yes, FN shortcuts |
| On-Board Profiles | Yes, up to 50 |
| USB Report Rate | Up to 8,000Hz hyper-polling |
| Windows Lock Key | Yes, FN shortcuts |
| SKU | CH-9194114-NA |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.8400kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





