Don't pay: $86.32
$41.00
SAVE $45.32 (52%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Belkin Wired Tablet Keyboard with Stand for iPad (Lightning Connector) - Keyboard wired with stand - Apple Lightning Connector - SBAC and PARCC testing compliant - Pry-resistant, full-size keys - Plug & Play - B2B130 - 12 Months Warranty
(B2B130)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | Lightning |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Multimedia |
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | B2B130 |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | Wired Tablet Keyboard W/Stand For iPad (Lightning Connector) |
| Brand Name | Belkin |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Height | 61.98 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 309.88 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 254 mm |
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Device Supported | Tablet |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| WEEE | |
| RoHS |
| SKU | B2B130 |
| Barcode # | 745883661565 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.006760000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





