- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G512 Carbon RGB Mechanical Gaming Keyboard - GX Red Linear Switches - Full Sized Gaming Keyboard (100%) - LightSync RGB Lighting - Anodized Aluminium Build - Connection Type: USB 2.0 - USB Passthrough Port (USB 2.0) - Full Function Keys - Dedicated Gaming Features - 920-009372 - 2 Years Limited Warranty
Logitech G512 CARBON LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard with GX Red switches
(920-009372)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | USB |
| Dimensions | |
| Interface | USB |
| Mouse Bundle | NO |
| Operating System | Windows 10, Window 8.1, Windows 8, or Windows 7 |
| Series | G512 |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 years |
| Weight | 1200g |
| SKU | 920-009372 |
| Barcode # | 97855151773 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.470m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





