- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo Preferred Pro II USB Keyboard - Full Keyboard - USB Keyboard - Rubber domed switch keys - Adjustable Tilt Legs - 4X30M86879 - 12 Months Limited Warranty
(4X30M86879)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Rubber Dome |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 4X30M86879 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | USB Keyboard Black US English 103P |
| Product Line | Preferred Pro II |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Device Supported | Desktop Computer |
| Workstation | |
| Notebook | |
| Platform Supported | Windows |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 848.2 g |
| Keyboard/Keypad Height | 34.04 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 484.89 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 168.91 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | 4X30M86879 |
| Barcode # | 191200575075 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 1.0800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.002450000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





