Cherry Compact G84-4100LCMUS-2 Keyboard
Model # G84-4100LCMUS-2
-
SKU: G84-4100LCMUS-2
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Cherry Compact G84-4100LCMUS-2 Keyboard - ML Technology - 86 Keys - USB - Black - G84-4100LCMUS-2
(G84-4100LCMUS-2)
Miscellaneous
| Additional Information | Keyswitch Lifetime: 20 Million Actuations |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| PS/2 |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | G84-4100LCMUS-2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.cherryamericas.com |
| Manufacturer | Cherry Americas |
| Product Model | G84-4100 |
| Product Name | Ultraslim G84-4100 Keyboard |
| Product Line | Ultraslim |
| Brand Name | CHERRY |
Keyboard/Keypad
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 1.75 m |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 400 g |
| Keyboard/Keypad Height | 132 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 282 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 26 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | G84-4100LCMUS-2 |
| Barcode # | 4025112027284 |
| Shipping Weight | 0.5100kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.001767000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.




