- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G Pro X 92-Key Mechanical Switch Kit - Tactile - Includes 92 Switches - Soft + Quiet Tactile Bump - Includes Dual-Purpose Keycap Puller Tool & Arsenal - Actuation distance: 1.9 mm - Actuation force: 50 g - Total travel distance: 4.0 mm - 943-000326 - 12 Months Limited Warranty
PRO X Mechanical Switch (92 switches) - Tactile
(943-000326)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | SWITCHES |
| Dimensions | |
| Interface | SWITCHES |
| Mouse Bundle | SWITCHES |
| Operating System | |
| Series | |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight |
| SKU | 943-000326 |
| Barcode # | 5099206087231 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.4100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





