- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

(B2B191)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type C |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | B2B191 |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | B2B191 |
| Product Name | Wired Tablet keyboard With Stand For Chrome OS (USB-C Connector) |
| Package Type | Bulk |
| Brand Name | Belkin |
Miscellaneous
| Device Supported | Chromebook |
| Tablet | |
| Platform Supported | Chrome OS |
| TAA Compliant | No |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Volume Control |
| Play/Pause | |
| Fast-forward | |
| Rewind | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| SKU | B2B191 |
| Barcode # | 745883767250 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.6800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.001650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





