Don't pay: $427.00
$390.00
SAVE $37.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech Heavy Equipment Side Panel - Front Loader Stick - 25+ Programmable Buttons - Built-in Dial - Plug and Play - 2m USB Connector - 945-000031 - 2 Year Limited Warranty
(945-000031)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.16 kg |
| Length | 167.9 mm |
| Height | 192 mm |
| Width | 337.1 mm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Buttons & Controls |
|
| Cable Length | 1.80 m |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Connectivity Technology | Cable |
General Information
| Product Type | Gaming Control Panel |
| Manufacturer Part Number | 945-000031 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Heavy Equipment Side Panel |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 945-000031 |
| Barcode # | 97855127969 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.6900kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.385m |
| Shipping Cubic | 0.020328000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





