- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDCZ430-032G)
Specifications
| Capacity | 32 GB |
| Connector Type | USB 3.1 (Gen 1) |
| ConnectorType | USB 3.1 (Gen 1) |
| Security | |
| Series | |
| Transfer Speed | Up to 130 MB/s (read) |
| Warranty | 5 Year Limited |
| Card Type | USB 3.1 Flash Drive (Gen 1) |
| Class | N/A |
| Interface | USB 3.1 (Gen 1) |
| SKU | SDCZ430-032G |
| Barcode # | 619659163402 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.152m |
| Shipping Cubic | 0.000152000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





