- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Snom
SNOM-D7
18 button snom Black keypad with USB connection for 715/720/725/760/765 series
The D7 expansion module features 18 multi-color LED keys which can be programmed with all functions available known from snom phones.
The high-resolution display provides a perfect visual interface which can be easily configured and labelled via the phone’s web interface or directly on the phone itself. Using the D7 could not be easier: simply connect the USB cable and it’s ready to use. Three D7 expansion modules can be daisy-chained to add up to 54 function keys to your phone. The D7 is the perfect addition to any snom 7-series desk phone.
(SNOM-D7)
| • | 18 highly configurable self-labeling LED keys | |
| • | High-resolution black & white display with backlight | |
| • | Daisy chain up to 3 modules | |
| • | Plug and play | |
| • | Power supplied by phone via USB port | |
| Benefits | |
| • | High-resolution graphical display with backlight |
| • | 18 freely programmable multicolor LED function keys |
| • | Dual-angle footstand: 46° and 28° |
| • | Daisy chainable |
| • | Fully configurable via host phone |
| • | Powered by host phone |
| Dimensions | |
| • | 158mm x 140mm x 40mm (LxWxD) w/o foot stand |
| • | 158mm x 140mm x 200/220mm (LxWxD) with foot stand |
| Weight | |
| • | device 400g, footstand 120g |
| Environmental | |
| • | Ambient temperature: 0°C to 35°C (32°F to 95°F) |
| • | Non-operation: -10°C to 45°C (14°F to 113°F) |
| • | Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| SKU | SNOM-D7 |
| Barcode # | 811819011886 |
| Brand | SNOM |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.330m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.009075000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





