- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USB2HAB50AC 50ft / 15m USB A to B cable incorporates bus-powered active circuitry, which enables it to perform beyond the 5-meter limit of a standard USB cable.
The longer connection provides enough cable length to connect your USB 2.0 peripherals up to 15m away from your PC, Laptop or Server, allowing you to position your devices as needed.
This active USB 2.0 cable is designed with top quality materials for high durability, and is backed by StarTech.com’s 2-year warranty.
(USB2HAB50AC)
StarTech 15m Active USB 2.0 A to B Cable - M/M
| SKU | USB2HAB50AC |
| Barcode # | 65030850933 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.002970000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





