- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Need to connect your USB-B device to a USB-C™ device? This 1m USB-C to USB-B cable is the perfect solution. It's also compatible with Thunderbolt™ 3 ports.
Connect your older USB 2.0 peripheral devices, such as your printer or external hard drive, to newer computers, with data transfer speeds of up to 480 Mbps.
(USB2CB1M)
StarTech 1m USB Type-C to Type-B Cable - Male to Male - Black
| SKU | USB2CB1M |
| Barcode # | 65030861793 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





