- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Synology Disk Tray (Type R6) Suitable for RS U1 14~ Series
Disk Tray (Type R6)
- Description: 3.5"/2.5" HDD Tray RS 1U (14~ Series)
- Dimension: 17.1 x10.4 x2.65 cm
- Weight: 0.14 kg
- Applied Models: RS814RP+, RS814+, RS814, RS815RP+, RS815, RS815+, RX415, RS816, RS217, RS214
(DISKTRAYTYPER6)
Technical Details
| Warranty | 2 YEARS |
|---|
| SKU | DISKTRAYTYPER6 |
| Barcode # | 846504009947 |
| Brand | SYNOLOGY |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000912000m3 |
- Manufacturer Contact Info
- http://www.synology.com
n/a
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





