- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(05586GS06407)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
General Information
| Product Type | Ribbon |
| Manufacturer Part Number | 05586GS06407 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | 5586 Premium Ribbon |
| Product Series | 5586 |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Features | Scratch Resistant |
| Smearless | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Ribbon Length | 74 m |
| Ribbon Width | 64 mm |
| SKU | 05586GS06407 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





