Don't pay: $35.00
$32.00
SAVE $3.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother Matte Tape 24mm x 8m Black on Silver TZe-M951
The TZe-M951’s versatile black on matt silver design means it’s the perfect tool for creating eye-catching signage to display important information around electrical safety tests and asset labels. This expertly designed laminated refill tape is suitable for both indoor and outdoor use. Compatible with P-touch label printers that show the TZ or TZe logo on the tape cassette cover.
(TZE-M951)
This Brother Matte Tape can be used to label your items and belongings. It has a temperature, fade, water and chemical resistant laminate coating to ensure that your labels are durable and long lasting.
- This tape is coated in super clear, polyethylene laminate which is temperature, fade, water and chemical resistant.
- The tape measures 24 mm x 8 m.
- The tape will produce black text and symbols on a silver background.
- It's compatible for use with Brother P-Touch Printer Label Makers.
- This tape may be known by the manufacturer code, TZE-M951.
| Manufacturer | : | Brother |
| Model | : | TZe-M951 |
| Technology | : | Tapes |
| No. Cartridges | : | 1 |
| Attributes | : | Black on Silver |
| Capacity | : | Standard Yield |
| Maximum yield | : | 24mm x 8m |
| Manufacture Type | : | Genuine |
| Compatible Printers | : |
|
| SKU | TZE-M951 |
| Barcode # | 4977766684026 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000189000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





