- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-MC55EAB02-10H)
Miscellaneous
| Compatibility | Motorola MC55A0-HC Healthcare Mobile Computer |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-MC55EAB02-10H |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 10 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | BTRY-MC55EAB02-H |
| Product Name | BTRY-MC55EAB02-H Handheld Device Battery |
| Brand Name | Zebra |
Battery Information
| Application/Usage | Handheld Device |
| Output Voltage | 1.5 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 3600 mAh |
| SKU | BTRY-MC55EAB02-10H |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.2400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





