- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CR8178-SC100FBWW)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Handheld Imagers: |
Network & Communication
| Wireless Technology | Bluetooth |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
| Serial |
General Information
| Product Type | Cradle |
| Manufacturer Part Number | CR8178-SC100FBWW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Cradle |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Synchronizing Capability | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 170.1 g |
| Height | 71.1 mm |
| Width | 83.8 mm |
| Depth | 210.8 mm |
| Product Color | White |
| SKU | CR8178-SC100FBWW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





