- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-ET4X-10IN1-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| Taiwan RoHS |
Battery Information
| Application/Usage | Tablet PC |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage | 3.87 V |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 7600 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Energy | 29.41 Wh |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-ET4X-10IN1-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PowerPrecision Battery |
| Product Line | PowerPrecision |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-ET4X-10IN1-01 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





