- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-WT40IAB0H)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Mobile Computers: |
| Compatible to OEM Part Number | 13-BTRY-WT40IAB0H |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 100 g |
| Height | 50.8 mm |
| Width | 50.8 mm |
| Depth | 1522.4 mm |
| Product Color | Black |
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage | 3.7 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 4600 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-WT40IAB0H |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Battery |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-WT40IAB0H |
| Barcode # | 5711045490989 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





