- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(104523-113)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
General Information
| Product Type | Magnetic Stripe Card |
| Manufacturer Part Number | 104523-113 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 500 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Premier Magnetic Stripe Card |
| Product Line | Premier |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
Product Information
| Technology | Magnetic Stripe Card |
| Coercivity | High Coercivity (HiCo) |
| Smart Card/Tag Width | 53.85 mm |
| Smart Card/Tag Length | 85.85 mm |
| SKU | 104523-113 |
| Barcode # | 5051964507017 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 2.6000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





