- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(3003073)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printers |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | 2000D |
| Product Name | Z-Select 2000D Label |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 2000D |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
Product Information
| Label Length | 76.20 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 200 |
| SKU | 3003073 |
| Barcode # | 5711045787393 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 4.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





