Don't pay: $22.00
$18.00
SAVE $4.00 (18%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10000288)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Acrylic |
Product Information
| Label Length | 25.40 mm |
| Label Width | 50.80 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 5500 |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10000288 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 10 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2000T Thermal Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2000T |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 10000288 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.2100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





