- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10026372)
Physical Characteristics
| Product Color | Bright White |
| Product Material | Face Stock |
| Paper |
Product Information
| Label Length | 50.80 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Adhesive |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 19.05 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 230 |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10026372 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 36 Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 1000D Multipurpose Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 10026372 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





