- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10026648)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Paper |
General Information
| Product Type | RFID Label |
| Manufacturer Part Number | 10026648 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 1500T RFID Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1500T |
| Brand Name | Zebra |
Product Information
| Finishing | Matte |
| Label Length | 50.80 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Coated Paper |
| Non-perforated | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 2000 |
| SKU | 10026648 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 2.2300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





