- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Label, Paper, 4x3in (101.6x76.2mm); DT, Z-Perform 1000D, Value Uncoated, Permanent Adhesive, 3in (76.2mm) core, 2000/roll Uncoated direct thermal paper label with a permanent acrylic adhesive. Ideal for applications that require limited durability.
(10000302)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s):
|
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10000302 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 4 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 1000D Thermal Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Acrylic |
Product Information
| Label Length | 76.20 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 2000 |
| SKU | 10000302 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.180m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





