- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(800340-305)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.27 kg |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Acrylic |
Product Information
| Label Length | 76.20 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 25.40 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 110 |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 12 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Select 4000D Thermal Label |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 4000D |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 800340-305 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





