- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10023377)
Physical Characteristics
| Product Color | Bright White |
| Product Material | Face Stock |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10023377 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 1000D Multipurpose Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Brand Name | Zebra |
Product Information
| Finishing | Smooth |
| Label Length | 152.40 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Abrasion Resistant |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 19.05 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Printable | Yes |
| Moisture Resistant | Yes |
| SKU | 10023377 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





