- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10021198)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 453.6 g |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 2 Pack |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2000T with Rubber Adhesive (Fanfold) |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2000T |
| Brand Name | Zebra |
Product Information
| Label Length | 152.40 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Fanfold | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 2000 |
| SKU | 10021198 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 4.8600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





