- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(02T80601500)
Miscellaneous
| Compatibility | Zebra Industrial Printer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 02T80601500 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2100T Multipurpose Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2100T |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Paper |
Product Information
| Label Length | 60 mm |
| Label Width | 80 mm |
| Features | Permanent Adhesive |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 1500 |
| SKU | 02T80601500 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





