- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(880261-050D)
Miscellaneous
| Certifications & Standards | UL Listed |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 880261-050D |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | 3000T |
| Product Name | Z-Ultimate 3000T Gloss Thermal Label |
| Product Line | Z-Ultimate |
| Product Series | 3000T |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 13.90 kg |
| Product Color | White |
| Product Material | Polyester |
Product Information
| Label Length | 51 mm |
| Label Width | 102 mm |
| Features | Chemical Resistant |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 1370 |
| SKU | 880261-050D |
| Barcode # | 5052461643338 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





