- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10011699)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s): |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Polyester |
| Acrylic |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 4 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | 10011699 |
| Product Name | Z-Ultimate 3000T Thermal Label |
| Product Line | Z-Ultimate |
| Product Series | 3000T |
| Brand Name | Zebra |
Product Information
| Finishing | Glossy |
| Label Length | 101.60 mm |
| Label Width | 50.80 mm |
| Features | Temperature Resistant |
| Chemical Resistant | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 1570 |
| SKU | 10011699 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.5700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





