- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10015778)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Product Information
| Finishing | Matte |
| Label Length | 31.75 mm |
| Label Width | 50.80 mm |
| Features | Smear Resistant |
| Scratch Resistant | |
| Perforated | |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 25.40 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 380 |
| Moisture Resistant | Yes |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Polypropylene |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10015778 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | 4000D Thermal Label |
| Product Series | 4000D |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 10015778 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





