- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10026770)
Miscellaneous
| Compatibility | Zebra ZT411 Silverline RFID Printer |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Synthetic | |
| Foam | |
| Polyester |
General Information
| Product Type | RFID Label |
| Manufacturer Part Number | 10026770 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Silverline Classic RFID Label |
| Product Line | Silverline Classic |
| Brand Name | Zebra |
Product Information
| Finishing | Matte |
| Label Length | 40 mm |
| Label Width | 100.08 mm |
| Features | Adhesive |
| Coated Paper | |
| Non-perforated | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 250 |
| SKU | 10026770 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.9500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





