Don't pay: $51.00
$36.00
SAVE $15.00 (29%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-LS42RAA0E-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Compatible to OEM Part Number |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 60 g |
| Height | 45 mm |
| Width | 70 mm |
| Depth | 125 mm |
| Product Color | White |
Battery Information
| Application/Usage | Barcode Scanner |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride (NiMH) |
| Output Voltage | 3.4 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 730 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-LS42RAA0E-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Battery Pack |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-LS42RAA0E-01 |
| Barcode # | 5711045350122 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





