- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-MC21EAB0E)
Miscellaneous
| Compatibility | Motorola MC2100 Series Mobile Computer |
| Compatible to OEM Part Number | 13-BTRY-MC21EAB0E |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 60 g |
| Height | 27 mm |
| Width | 56 mm |
| Depth | 71 mm |
| Product Color | Black |
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage | 3.7 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 2400 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-MC21EAB0E |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Battery |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-MC21EAB0E |
| Barcode # | 4054318743254 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





