- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CC16614-G2)
Technical Information
| Cigarette Lighter Plug | Yes |
Power Description
| Output Voltage | 8.4 V DC |
| Input Voltage Range | 30 V DC - 9 V DC |
General Information
| Product Type | Battery Charger |
| Manufacturer Part Number | CC16614-G2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | RCLI-DC |
| Product Name | Mobile Mount |
| Brand Name | Zebra |
Miscellaneous
| Additional Information | Battery Chemistry: Lithium Ion (Li-Ion) |
| Compatibility | Zebra RW 220 Mobile Receipt Printer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 430.9 g |
| Height | 81.3 mm |
| Width | 157.5 mm |
| Depth | 33 mm |
| SKU | CC16614-G2 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





