- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(LD-R2KH5B)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Zebra Label Printers: |
General Information
| Product Type | Receipt Paper |
| Manufacturer Part Number | LD-R2KH5B |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Select 4000D 3.2 mil Receipt (25 year archivability) |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 4000D |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
Product Information
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 19.05 mm |
| Sheet Size | 50.80 mm x 24.77 m |
| Sheet Thickness | 0.08 mm |
| Surface Finish | Matte |
| SKU | LD-R2KH5B |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 5.500m |
| Shipping Height | 5.500m |
| Shipping Length | 0.100m |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





